+902163452183

Eğitim Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:107-109A Ziverbey, Kadıköy / İstanbul ( Müjdat Gezen Sanat Merkezinin Karşı Çaprazı )

info@dentince.com

Dolgular

Kompozit Dolgu

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımları aşamaları dijital olarak yapılır.

Hastanın ilk muayenesinde;

3D ağız içi tarayıcısıyla dişlerinin dijital ölçüsü alınır.

Fotoğraf stüdyosunda uygun açılarda fotoğraflar çekilir.

Hastaya diş kütüphanesinden ve daha önce yapılan vakalardan örnekler gösterilerek kendisine uygun diş modellerine  karar verilir.

3Shape ağız içi tarayıcısı ile dijital gülüş tasarımı yapılır ve hedeflenen gülüş tasarımının tedavisi bitince nasıl bir görünüm olacağı hastaya sunulur. Bu dijital olarak hazırlanan şablonun  akrilik reçineler ile 3 boyutlu yazıcıdan modeli  elde edilir.Bu model mock up yöntemiyle ağıza uygulanır ve hasta ile üzerinde fikir biriliğine varılır.

Sonraki seansta;

Gerekli tedavi  işlemleri yapılır.

3D ağız içi tarayıcısıyla dişlerinin dijital ölçüsü alınır.

Hastaya geçici dişleri uygulanır.

Son randevusunda;

Kişiye özel üretilmiş kaplamalar prova edilir.

Hastanın da onayı alınarak üretilen dişler yapıştırılır.

Tedavinin sonlanmasının ardından;  düzenli diş hekimi kontrolleri ile diş sağlığı takip edilir.

Dijital Gülüş Tasarımı Kaç Seans Sürer?

Tasarımın yapılıp size ağız içinde gösterilmesi ortalama 2 seans sürer. İlk seansta kayıtlarınız alınır, ikinci seansta ise “Mock Up” adını verdiğimiz uygulama ile bu tasarım ağızda prova edilir. Tasarım sonucunda karar verilerek işlemlere başlanır. Bundan sonraki seanslar dişlerinizin durumuna ve yapılacak işleme göre değişiklik gösterir.

Dijital Gülüş Tasarımı Yapılırken Hangi Noktalara Dikkat Edilir?

Gülüş dizaynı yapılırken bireyin yüz hatları, göz, kulak, burun, çene ucu vb. parametreler göz önünde bulundurulur. Diş formları belirlenirken vizajizm (visagism) konseptine uygun olarak kişinin tarzıyla dinamik bir gülüş tasarımı yapılır.

Alınan ölçüler üzerinde dijital tasarım modele dönüştürülerek modelin test edilmesi ve hastaya sunulması için ikinci randevu verilir.

Hazırlanan dijital tasarım modeli üzerinden elde edilen bir silikon kalıp (mock up) dişlerinizin üzerine yerleştirilir. 

Mock Up Yapamayacağımız Durumlar Var mıdır?

Evet .Dişlerin bazılarının olması gereken pozisyondan çok önde/dışarıda olduğu durumlarda, o dişin pozisyonunu değiştirmeden bir prova yapılması sağlıklı olmayacaktır. Bu nedenle bu tür dişler ideal tasarımın %100 doğrulukla prova edilmesini engelleyebilir. Tedaviye başlanmaya kesin karar verilmişse diş traşlanarak mock up kalıbı oturtularak tasarıma bakılabilir.

Kabul edilen tedavi prosedürüne göre hekim hastaya yeni bir randevu vererek tedaviyi başlatır. Yapılacak tüm tedaviler ile mevcut durum kayıt altında tutulur ve her şey dijital tasarıma göre planlanır.

Dijital Gülüş Tasarımını Beğenmezsem Ne Yapılır ?

Prova seansının temel amacı; kişinin gülüş tasarımını onaylayarak kabul etmesi, hoşuna gitmeyen yerlerin konuşulması  ve bu noktaların istenen şekilde değiştirilerek düzeltilmesidir. Küçük değişiklikler aynı seans içinde yapılabilirken ,duruma göre tasarımın tekrarlanması da mümkündür.

Gülüş Tasarımını Yapabilmek İçin Hangi Materyalleri Tercih Edebiliriz?

Zirkonyum kron,emax kron,porselen laminate veneer en sıklıkla tercih ettiğimiz doğal ve estetik bir gülüşü kazanabileceğiz yöntemlerdir.

Zirkonyum Nedir?

Pek çok insan zamanla,yaşla, dişlerinin doğal güzelliğini yitirmekten şikayetçi. Ayrıca yalnızca estetik görüntü  değil eksik veya kısa dişler nedeniyle oluşan fonksiyon kayıpları ile rahat çiğneyememek de problem olabiliyor.Genel olarak diş tedavilerinde zamanında yapılmayan uygulamaların telafisi gelecekte de mümkün olmuyor. Zirkonyum diş kaplamaları ile  ile artık bu gibi sorunların tamamen önüne geçebiliyoruz.

Dişleriniz o sağlıklı ve beyaz duruşunu yitirdiğinde bunun geri dönüşü artık mümkün. Teknolojinin gelişmesi,dişlerin eskisinden bile daha güzel olmasını da mümkün kılmayı başardı. Günümüzde yaygın olarak kullanılan pek çok diş kaplama teknolojisi sayesinde dişler hiç olmadığı kadar sağlıklı ve estetik görünebiliyor. Bu teknolojilerden biri de zirkonyum diş kaplama uygulaması.

Dt. Deniz İnce

Dişlerde çürük, kırık gibi nedenlerle madde kaybı olduğunda ,eksik dişlerin yerinin doldurulmasında kron ve köprü yapımını tercih edebiliriz.Böyle durumlarda sağlam ve uzun yıllar dayanabilecek bir materyal seçmek isteriz.Geçmiş yıllarda metal destekli kron köprüler tercih edilmekteydi.Günümüzde ise zirkonyumun arttırılan dayanıklılık özellikleri sayesinde hem arka hem de ön bölge dişlerde kullanmaktayız.

Zirkonyum aslında doğada bulunan bir elementtir.

Beyaz renkli sert bir materyal olan zirkonyum, günümüzde köprü ve protezlerin alt yapısındaki gri metal yerine kullanılan bir alaşımdır. Zirkonyum kaplama rengi kararmış koyulaşmış  dişlerde bile istediğimiz  gibi bir sonucu elde etmemizi sağlar.

 • Dokulara uyumu, dayanıklılığı, alerjen olmayışı ve estetik görünümü nedeniyle tercih edilen bir materyaldir.
 • Zirkonyum ışığı geçirebilen bir metal olduğu için ön dişlerde de estetik bir gülüş tasarımı yaparken tercih ettiğimiz bir materyaldir.
 • Aynı zamanda dayanıklı bir materyal olduğu için arka dişlerde de sağlam bir şekilde  kullanmaya uygundur.Çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklıdır
 • Ağızda metalik tat,kötü koku oluşturmaz.
 • Metal alerjisine sebep olmaz.
 • Diş etlerinde koyu renk , morarma oluşturmaz.
 • Diş hassasiyeti oluşturmaz. Hasta istediği gibi sıcak ve soğuk gıdalar tüketebilir.
 • Sigara ,çay,kahve gibi renklendirici etmenlerden etkilenmez.Rengini ve parlaklığını uzun yıllar korur.

Zirkonyum kaplama bakımı için günlük ağız bakımınızı yapmanız yeterli olacaktır.Diş fırçalama ,diş ipi ,ağız bakım sularının kullanımın yanı sıra ağız duşu kullanımı da hastalarımıza önerdiğimiz bir cihazdır.

Yeni teknoloji CAD-CAM sistemleriyle bilgisayar destekli olarak üretilmektedir.Böylece dişe uyumu daha mükemmel kron ya da köprüleri kısa sürede üretebilmekteyiz.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Nelerdir?

Zirkonyum kaplama maliyeti yapılacak işlemler, kullanılacak malzemeler, çalışılacak diş teknisyeni ve doktora göre değişiklik göstermektedir.

Zirkonyum kaplama fiyatları nelerdir?

DENTİNCE  diş kliniği olarak  zirkonyum kaplama fiyatları için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir veya ilk muayenenizi olup  tedaviye karar vermek için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Nasıl Yapılır?

İlk olarak panoromik röntgen alınarak genel ağız sağlığı ve yapılacak dişler belirlenir.

Dolgu ,kanal tedavisi gibi alt yapıda yapılacak işlemler belirlenir.

Hasta ile karşılıklı görüşmeler ve bilgilendirmeler yapıldıktan sonra karar verirlirse yapım aşamalarına başlanır.

Alt yapı tedavileri yapılarak ağız sağlığı ve diş eti sağlığı kusursuz hale getirilir.

Ölçü yöntemleriyle hastanın zirkonyum diş kaplama istediği dişlerin ölçüleri alınır ve laboratuvara gönderilir.Biz Kliniğimizde 3 boyutlu ağız içi tarayıcı cihazımızla dijital ölçü alıyoruz ve CAD-CAMsistemiyle en dayanıklı ve kaliteli zirkonyum bloklar ile bilgisayar teknolojisi ile zirkonyum kaplamaları elde ediyoruz.

Zirkonyum kaplamalar özel bir yapıştırıcıyla hazırlanmış olan  dişin üzerine yerleştirilir. Birkaç saat  içerisinde de kalıcı olarak yapışma gerçekleşir.

Zirkonyum diş kaplamanızı modern teknolojik donanıma sahip  DENTİNCE kliniğimizde yaptırmak isterseniz  randevu almak için telefon numaralarımızdan veya Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilir ya da ilk muayene için kliniğimizde bizi ziyaret edebilirsiniz.

Sizi Arayalım

Diş probleminiz hakkında konuşmak ister misiniz?

Dt. Deniz İnce

Diş Hekimi
Detaylı Bilgi

Gülüş Tasarımı Nedir, Aşamaları Nelerdir?

Gülüş tasarımı sağlıklı ve güzel bir gülüş elde etmek için yapılan ölçüm ve analizlerdir.Finalde sahip olmak istediğimiz gülüşü en baştan tasarlamaktır. Gülüş tasarımı hastanın dişleri, ağzı ve yüzününü estetik olarak birbirine uyumunu sağlamak amacıyla yaptığımız bir çalışmadır. Kolay anlaşılabilmesi açısından 3 aşamaya ayıralım.

Değerlendirme Aşaması

Hasta ile hekimin bu süreçte uyum içinde olması önem taşır.Hastayı anlamayan bir diş hekimi ya da kendini ifade edemeyen bir hasta ile ne yazık ki iyi bir sonuç ortaya çıkması beklenemez.Bu konuda tecrübeli bir hekim hastaya sorular sorarak , örnekler göstererek hastayı yönlendirmeli ve bu aşamada nasıl bir gülüş hayal ettiğini anlayabilmelidir.

Karşılıklı görüşmeler sonrasında ağız içi fotoğrafları ve yüz fotoğrafları çekilir.Ağız içi ölçüleri alınır.Panoromik röntgen çekilerek hangi tedavilere ihtiyaç duyulacağı konuşulur.

Dişlerin rengi,boyu ,şekli,dudağın konumu,gülüş hattının belirlenmesi ,pembe diş etlerinin görünme miktarı ,yüzünün şekli hatta kişinin karakter özellikleri dikkate alarak gülüş tasarımı hazırlanır.

Tasarımın Onay Aşaması

Tasarım modelde hazır hale geldiğinde bunu silikon bir şablon yardımıyla ağıza uygularız.

Tasarımı  ağızda  deneyerek  yüze en yakışan diş uzunluğu ve formlarına karar veriyoruz.İdeal gülüşe sahip olabilmek için gerekli uzatmalar, kısaltmalar, değişikliklere bu aşamada karar verilir.

Tedavilerin Yapılması

Her ne kadar konumuz estetik olsa da önceliğimiz ağız sağlığı .Bu sebeple önce diş ve dişeti sağlığını kontrol  edip ,gerekli tedavileri yapıyoruz.Yaptığımız protezin uzun yıllar sağlıkla kullanılabilmesi için alt yapı çalışmaları işin en önemli kısmıdır.

Bu aşamada dişlerdeki gerekliyse dolgu ,kanal tedavisi, çekim vs gibi alt yapıyı sağlam ve sağlıklı hale getirecek tedaviler uygulanır. Gerekliyse pembe estetiğin sağlanabilmesi için diş eti seviyeleme ve diş eti sağlığını tedavi etme işlemleri uygulanır.Kliniğimizde bu işlemler için diod lazer ve elektrokoter cihazlarımızdan faydalanıyoruz.Tedavi aşamaları bittiğinde seçtiğimiz estetik  materyalleri dişlere uygulama aşamlarına geçiyoruz.

Porselen laminate veneer ,emax kronlar ya da zirkonyum kronlar günümüzde sıkça tercih ettiğimiz restoratif materyallerdir.  İnce ve ışık geçirgenliği yüksek bu materyallerle parlak ,ışıltılı ama aynı zamanda doğala çok yakın dişler elde etmiş oluyoruz.Doğru yapıldıklarında ve iyi bir bakımla yıllarca ,sağlıkla ağızda  varlığını sürdürürler.

Bu işlemlerin yapım süresi ortalama 1-2 haftadır.

Günümüzde mükemmel bir gülüş insanlarda pozitif bir etki yaratmaktadır.. Dişlerimizin şekli, rengi ve kalitesi karşımızdaki insanlara sağlık ve kendine güven olarak yansır. Aynaya baktığınızda gülüşünüzden memnun değilseniz diş hekiminize başvurarak  hayal ettiğiniz gülüşe kavuşabilirsiniz.

Hastalar ne diyor?

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia

Neeshaan ****

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia

Ne kadar sürer?

Yapılacak olan İşlem Kaç gün kalınıyor? Klinik
Ziyareti
Boş Gün
Süresi
Operasyon Süresi
Zirkonyum Kaplama 4 Gün 4 Gün 4 Gün 4 Gün
Zirkonyum Kaplama 4 Gün 4 Gün 4 Gün 4 Gün
Zirkonyum Kaplama 4 Gün 4 Gün 4 Gün 4 Gün
Zirkonyum Kaplama 4 Gün 4 Gün 4 Gün 4 Gün

 

 

Fiyat ne kadar ?

Tabii ki toplam maliyet, hastanın kaç tane kuron/kaplama ihtiyacı olduğuna bağlıdır, genel bir kılavuz olarak, kuron sayısı mevcut ve kayıp diş sayısını içerir.

 • Ultra saydam, çok katmanlı Zirkonyum kuronlar: diş başına 275 £ (nakit olarak 250 £)
 • Ultra saydam, çok katmanlı Zirkonyum kuronlar: diş başına 275 £ (nakit olarak 250 £)
 • Ultra saydam, çok katmanlı Zirkonyum kuronlar: diş başına 275 £ (nakit olarak 250 £)