+902163452183

Eğitim Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:107-109A Ziverbey, Kadıköy / İstanbul ( Müjdat Gezen Sanat Merkezinin Karşı Çaprazı )

info@dentince.com

İmplant Tedavileri

All On Four Tekniği

All On Four Tekniği Nedir?

 

All on Four, üst ya da alt diş setinin yalnızca dört implantla değiştirildiği bir implant tekniğidir. Bu dört implant yeni bir diş setinin yerleştirilmesi için bir destek mekanizması görevini üstlenir.

All On Four dental implant prosedürüyle posterior implantlar ağzın arkasına doğru 45 derece yatırılarak çenenin daha yüksek kemik yoğunluğuna sahip bir bölgesi olan ön maksillaya yerleştirilir. Ağzın önüne yerleştirilmiş iki implant ve arkaya yerleştirilmiş iki açılı implant ile tam ark için destek sağlanması için yalnızca dört implanta ihtiyaç duyulur. Bu dört implant 10-14 dişe sahip sabit bir protezi destekleyebilir.

All on Four hastanın tüm üst ve/veya alt diş setinin takma diş ya da köprüyle kalıcı ve vidalı olarak aynı gün değiştirilmesini sağlayan bir prosedürdür. Önemli diş kaybı ya da çürümesi olan hastalarla çene bölgesindeki kemik kaybından dolayı geleneksel olarak dikey diş implantları uygulanamayan hastalar için oldukça avantajlıdır.

Diş kaybı genellikle çene kemiği kaybını da beraberinde getirir. Buna bağlı olarak çene kemiğinin yeniden yapılandırılması için kemik greftini gerektirir. All On Four tekniğinde implantların arka bölgelere açılı bir şekilde yerleştirilmesi kemik grefti ihtiyacını ve bunun için zaman harcanması gerekliliğini ortadan kaldırır.

All On Four tekniğinde ilk olarak ölçü alınarak hastaların geçici protezleri hazırlanır. Çekilecek dişlerin olması durumunda bunlar çekilir ve implantlar yerleştirilir. İmplantların üzerinden olacak şekilde hastalardan ölçü alınarak yapılan geçici protezler implantlara uygulanır.

All On Four tekniği sayesinde ileri cerrahi tekniklere başvurma gereksinimi olmadan hastaya aynı gün implant ve protez yapılabilir.

 

Sizi Arayalım

Diş probleminiz hakkında konuşmak ister misiniz?

Dt. Deniz İnce

Diş Hekimi
Detaylı Bilgi

Gülüş Tasarımı Nedir, Aşamaları Nelerdir?

Gülüş tasarımı sağlıklı ve güzel bir gülüş elde etmek için yapılan ölçüm ve analizlerdir.Finalde sahip olmak istediğimiz gülüşü en baştan tasarlamaktır. Gülüş tasarımı hastanın dişleri, ağzı ve yüzününü estetik olarak birbirine uyumunu sağlamak amacıyla yaptığımız bir çalışmadır. Kolay anlaşılabilmesi açısından 3 aşamaya ayıralım.

Değerlendirme Aşaması

Hasta ile hekimin bu süreçte uyum içinde olması önem taşır.Hastayı anlamayan bir diş hekimi ya da kendini ifade edemeyen bir hasta ile ne yazık ki iyi bir sonuç ortaya çıkması beklenemez.Bu konuda tecrübeli bir hekim hastaya sorular sorarak , örnekler göstererek hastayı yönlendirmeli ve bu aşamada nasıl bir gülüş hayal ettiğini anlayabilmelidir.

Karşılıklı görüşmeler sonrasında ağız içi fotoğrafları ve yüz fotoğrafları çekilir.Ağız içi ölçüleri alınır.Panoromik röntgen çekilerek hangi tedavilere ihtiyaç duyulacağı konuşulur.

Dişlerin rengi,boyu ,şekli,dudağın konumu,gülüş hattının belirlenmesi ,pembe diş etlerinin görünme miktarı ,yüzünün şekli hatta kişinin karakter özellikleri dikkate alarak gülüş tasarımı hazırlanır.

Tasarımın Onay Aşaması

Tasarım modelde hazır hale geldiğinde bunu silikon bir şablon yardımıyla ağıza uygularız.

Tasarımı  ağızda  deneyerek  yüze en yakışan diş uzunluğu ve formlarına karar veriyoruz.İdeal gülüşe sahip olabilmek için gerekli uzatmalar, kısaltmalar, değişikliklere bu aşamada karar verilir.

Tedavilerin Yapılması

Her ne kadar konumuz estetik olsa da önceliğimiz ağız sağlığı .Bu sebeple önce diş ve dişeti sağlığını kontrol  edip ,gerekli tedavileri yapıyoruz.Yaptığımız protezin uzun yıllar sağlıkla kullanılabilmesi için alt yapı çalışmaları işin en önemli kısmıdır.

Bu aşamada dişlerdeki gerekliyse dolgu ,kanal tedavisi, çekim vs gibi alt yapıyı sağlam ve sağlıklı hale getirecek tedaviler uygulanır. Gerekliyse pembe estetiğin sağlanabilmesi için diş eti seviyeleme ve diş eti sağlığını tedavi etme işlemleri uygulanır.Kliniğimizde bu işlemler için diod lazer ve elektrokoter cihazlarımızdan faydalanıyoruz.Tedavi aşamaları bittiğinde seçtiğimiz estetik  materyalleri dişlere uygulama aşamlarına geçiyoruz.

Porselen laminate veneer ,emax kronlar ya da zirkonyum kronlar günümüzde sıkça tercih ettiğimiz restoratif materyallerdir.  İnce ve ışık geçirgenliği yüksek bu materyallerle parlak ,ışıltılı ama aynı zamanda doğala çok yakın dişler elde etmiş oluyoruz.Doğru yapıldıklarında ve iyi bir bakımla yıllarca ,sağlıkla ağızda  varlığını sürdürürler.

Bu işlemlerin yapım süresi ortalama 1-2 haftadır.

Günümüzde mükemmel bir gülüş insanlarda pozitif bir etki yaratmaktadır.. Dişlerimizin şekli, rengi ve kalitesi karşımızdaki insanlara sağlık ve kendine güven olarak yansır. Aynaya baktığınızda gülüşünüzden memnun değilseniz diş hekiminize başvurarak  hayal ettiğiniz gülüşe kavuşabilirsiniz.

Hastalar ne diyor?

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia

Neeshaan ****

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia

Ne kadar sürer?

Yapılacak olan İşlem Kaç gün kalınıyor? Klinik
Ziyareti
Boş Gün
Süresi
Operasyon Süresi
Zirkonyum Kaplama 4 Gün 4 Gün 4 Gün 4 Gün
Zirkonyum Kaplama 4 Gün 4 Gün 4 Gün 4 Gün
Zirkonyum Kaplama 4 Gün 4 Gün 4 Gün 4 Gün
Zirkonyum Kaplama 4 Gün 4 Gün 4 Gün 4 Gün

 

 

Fiyat ne kadar ?

Tabii ki toplam maliyet, hastanın kaç tane kuron/kaplama ihtiyacı olduğuna bağlıdır, genel bir kılavuz olarak, kuron sayısı mevcut ve kayıp diş sayısını içerir.

  • Ultra saydam, çok katmanlı Zirkonyum kuronlar: diş başına 275 £ (nakit olarak 250 £)
  • Ultra saydam, çok katmanlı Zirkonyum kuronlar: diş başına 275 £ (nakit olarak 250 £)
  • Ultra saydam, çok katmanlı Zirkonyum kuronlar: diş başına 275 £ (nakit olarak 250 £)