+902163452183

Eğitim Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:107-109A Ziverbey, Kadıköy / İstanbul ( Müjdat Gezen Sanat Merkezinin Karşı Çaprazı )

info@dentince.com

Diş Beyazlatma Fiyatları

Kabul edelim, herkes mükemmel bir gülümseme ister. Beyaz, ışıltılı ve güzel dişler bu gülümsemenin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bu nedenle diş beyazlatma son yıllarda giderek daha fazla ilgi gören diş hekimliği prosedürleri arasında yer alır. Kozmetik bir işlem olan diş beyazlatma dişlerin işlevini iyileştirmese ya da etkilemese de birçok başka yönden fayda sunar.

Diş Beyazlatma Yöntemleri, Diş Beyazlatma Fiyatları Üzerinde Etkilidir

Pek çok kişi beyaz dişleri sağlık ve statü göstergesi olarak görürler. Beyaz bir gülümseme kişisel imajı ve öz güveni doğrudan etkiler. Diş beyazlatma gülümsemeyi aydınlatmanın ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacak bir görünüme kavuşmasının en etkili yollarından biridir. Farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilebilen diş beyazlatma yönteminde hangi tekniğin tercih edileceği kişi özelinde belirlenir. Bununla birlikte diş beyazlatma fiyatları da uygulanacak diş beyazlatma yöntemleri özelinde farklılık gösterebilir. 

Ev tipi diş beyazlatma fiyatları, ofis tipi diş beyazlatma fiyatları ile kıyaslandığında daha ekonomik olma özelliği gösterir. Diş beyazlatma işleminin yapılacağı kliniğin coğrafi konumu, diş hekiminin uzmanlığı, hangi yöntemin uygulandığı, ofis tipi diş beyazlatma yöntemi uygulanıyorsa kaç seansta tamamlandığı, dişlerin mevcut durumu, elde edilmek istenilen sonuç ve ofis tipi diş beyazlatmanın ev tipi diş beyazlatma ile kombine edilip edilmeyeceği gibi etkenler diş beyazlatma fiyatları üzerinde etkilidir.

Diş Beyazlatma Neden Uygulanır?

Birçok hastanın kusursuz dişlere ve parlak bir gülümsemeye sahip olma isteği diş beyazlatma işlemini giderek daha önemli bir hale getirmektedir. Diş beyazlatma çeşitli nedenlere bağlı olarak renk değişikliği ve lekelenme oluşan dişlerin görünümünün iyileştirilmesi için uygulanır.

Dişlerdeki renk değişikliklerinin birçok farklı nedeni vardır. Kahve, bazı çay çeşitleri, asitli içecekler, şarap, köri, safran ve zerdeçal gibi baharatlar, soya sosu, yaban mersini, vişne, kiraz gibi yiyeceklerin yanı sıra sigara kullanmak da dişlerdeki renklenme eğilimini artırır. Dişlerin doğal beyazlığını etkileyen diğer faktörler arasında bazı ilaçlar ve renkli diş macunları sayılabilir. Son olarak yaş alma ve kişisel ağız hijyenine gereken özenin gösterilmemesi de diş renginin değişmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

Ne yazık ki dişleri dikkatli bir şekilde fırçalamak renklenmelerin kaybolması için yeterli değildir. Bu nedenle diş beyazlatma uygulaması dişlerdeki renklenmelerin giderilmesi ve ışıl ışıl parlayan dişler elde edilmesi için sıklıkla tercih edilir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma ofis tipi ve ev tipi diş beyazlatma yöntemleriyle uygulanabilir. Ofis tipi diş beyazlatmadan önce ayrıntılı bir konsültasyon eşliğinde dişlerin kapsamlı bir muayenesi yapılır. Beyazlatmanın sağlanması için dişlerin yüzeylerine diş beyazlatma ajanı uygulanır. Yüksek verim elde edilmesi amacıyla beyazlatma maddesinin konsantrasyonu özel olarak ayarlanır.

Diş beyazlatma ajanının aktif maddesi dişin içerisine nüfuz eder. Burada oksijen radikalleri oluşur. Böylece dişteki renklenmeye neden olan boyalar parçalanır ve diş yüzeyinde görünmez hale gelir. Dişlerdeki beyazlatma işlemi özel bir dalga boyuna sahip olan mavi LED ışığın kullanımıyla yoğunlaştırılır. Renk moleküllerinin daha aktif hale gelmesi sonucunda diş beyazlatma jeliyle daha hızlı reaksiyon elde edilir. Ofis tipi diş beyazlatmanın kaç seans dahilinde tamamlanacağı ihtiyaçlara ve beklentilere göre hasta özelinde belirlenir. 

Ev tipi diş beyazlatma diş hekimi gözetiminde ancak hasta tarafından ev ortamında uygulanır. Hastanın ölçülerine göre hazırlanan şeffaf plakların içine yine diş hekiminin verdiği diş beyazlatma jeli sıkılır. Belirlenen süre boyunca her gün belirli saatlerde dişlere takılır. Uygulamanın süresi de istenilen sonuca ulaşma süresi de ev tipi diş beyazlatma yönteminde daha uzundur. Bazı durumlarda her iki yöntemin kombine olarak uygulanması söz konusu olabilir.

Diğer Yazılarımıza da Göz Atabilirsiniz

Bizi İnstagram'da Takip Edin

Sizi Arayalım

Diş probleminiz hakkında konuşmak ister misiniz?