+902163452183

Eğitim Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:107-109A Ziverbey, Kadıköy / İstanbul ( Müjdat Gezen Sanat Merkezinin Karşı Çaprazı )

info@dentince.com

Gece plağı diş sıkma ve diş gıcırdatma problemi yaşayan kişilerde diş ve diş minesinin hasar görmesini engelleyecek şekilde tasarlanan bir plak çeşididir.

Geceleri kullanılmak üzere tasarlanan bu plaklar sayesinde dişlerde oluşabilecek sıkmaya bağlı deformasyonlara karşı koruma sağlanmaktadır.

Gece Plağı Nasıl Kullanılır?

Diş sıkma ve gıcırdatma problemi yaşayan hastaların diş hekimlerine başvurmaları sonucunda, diş hekimi tarafından muayene yapılır ve ağız içi ölçüsü alınır. Alınan ölçüye kişiye uygun gece plakları hazırlanır. Gece plakları gece kullanıma uygun şekilde hazırlanmaktadır. Amacı dişlerinizin ve çenede oluşan baskının en aza indirilmesi ve sıkma sonucu uygulanan kuvvetin hafifletilmesidir. Dişlerinizde sıkma sonucu oluşacak deformasyonları önlemek için bir bariyer görevi görür, deformasyonlar dişte değil de plakta oluşacaktır.

Gece Plağı Kullanmanın Faydaları

  • Dişlerde oluşabilecek deformasyonları ve hasarları önler.
  • Çenede oluşabilecek sorunları koruma ile minimum seviyeye indirir.
  • Çene kaslarının doğru kullanılmasına böylece güçlenmesine fayda sağlar.

Gece Plağı Nasıl Temizlenmelidir?

Diş fırçalama yöntemlerinde olduğu gibi, dişlerimizi nasıl temizliyorsak, oluşabilecek bakterileri engellemek ve daha uzun kullanım sağlamak için diş macunu ile hafifçe ovalayarak ve bol suyla durulayarak plakların temizliği sağlanabilmektedir. Plaklar yıkandıktan sonra kurumaya bırakılmalıdır. Kullanılmadığı zamanlarda uygun temiz bir koruma kabı içinde saklanmalıdır.

Diğer Yazılarımıza da Göz Atabilirsiniz

Bizi İnstagram'da Takip Edin

Sizi Arayalım

Diş probleminiz hakkında konuşmak ister misiniz?