+902163452183

Eğitim Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:107-109A Ziverbey, Kadıköy / İstanbul ( Müjdat Gezen Sanat Merkezinin Karşı Çaprazı )

info@dentince.com

Gülümseme Testi

Gülümseme Testi

İstediğiniz ideal gülümsemeyi sağlık ile birleştirerek yüz yapınıza uygun şekilde planlamak için gülümseme testi ve gülüş tasarımı yapılır. Sizin için ideal gülümseme planlarken;   - Çene yapısı ve dişleriniz - Cinsiyetiniz - Yaşınız - Diş etleriniz - Dudaklarınız - Yüzünüzün geometrik yapısı - Dişlerinizin sıralanışı dikkate alınır.

Bayanlarda;

- Dişlerin hatları yumuşak ve yuvarlaktır

- Dişlerin aralarında üçgensi boşluklar feminen görüntü sağlar

- Ortadaki iki diş komşu dişlerden daha ön plandadır

- Gülme hattı yukarı kavislidir

Erkeklerde;

- Dişlerin hatları daha keskin ve düzdür

- Gülme hattı düzdür

- Dişler aynı hizadadır

- Dişler musculer görünümlüdür

Kaç Tür Gülüş İfadesi Vardır?

Genel olarak gülüş ifadeleri üç ana başlıkta toplanır. Bu temel kategoriler de kendi içlerinde değişik varyasyonlara sahiptir:  

1-Çekici Gülüş (Sexy Smile)

Bu kategoride ön dişler yan dişlere göre uzundurlar. Aslında genç bireylerde durum zaten böyledir, ön keserler ilk süren dişler olduğundan zamanla yıpranırlar ve boyları kısalır. Bu da beraberinde yaşlı bir görünüm getirir. Çekici bir gülümsemeye sahip olabilmeniz için ön dişler diğerlerine oranla daha uzun olmalıdır. Ön dişlerin bu şekilde dizaynı size genç, dinamik ve çekici bir gülümseme kazandıracaktır. Bu kategori genç yaştaki bireyler için uygundur.  

2-Entelektüel Gülüş

Dişler yatay düz bir çizgi üzerine sıralanmışlardır. Entellektüel gülümseme yüze olgun ve bilgili bir ifade verir. Bu gülümseme yüzün alt kısını daha çok vurgular. Genç yaşlarda dişler ilk sürdüğünde uzunlukları birbirinden farklıdır. Orta yaşlarda ise dişler eşit boylardadır. Estetik dişhekimliği sayesinde bu dezavantajlı durumu avantaj haline getirebilir ve olgun, bilgili ve entellektüel bir gülüş tasarımı yapabiliriz.  

3-Sportif Gülümseme

Entellektüel ve çekici gülüş arasındadır. Orta kesici dişler yan kesicilerden çok az miktarda uzundur. Sportif gülümseme tasarımı, yüzünüze sıradışı, içten ve sıcak bir ifade kazandırır, Bu gülümseme entellektüel gülümseme kadar ciddi ifadeli değil, çekici gülüş dizaynı kadar da çocuksu ve genç değildir.

1- Yatay hat

Dişler üzerinden geçen hat ile göz bebekleri arasından geçen hat birbirine paralel olmalıdır.

2- Simetri

Orta hattan bir çizgi çizildiğinde,iki taraf arasımda simetri olmalıdır.Bu mükemmel bir gülüş sağlayacaktır.

3- Gülme hattı

Üst dişlerin üzerinden çizilen hat, alt dudaklarla uyumlu olmalıdır. Bu genç ve dinamik bir görüntü sağlamaktadır. Bayanlarda bu hat daha çok kıvrım yapmaktadır.

4- Embrasurler

Dişler arasındaki üçgen boşluklardır, diş ve yüz hatlarına uygun hazırlanmalıdırlar.

5- Altın oranlar

Dişler arasında altın oran denilen, birbirleriyle olan orantıları sağlanmalıdır.  

Sizi Arayalım

Diş probleminiz hakkında konuşmak ister misiniz?