+902163452183

Eğitim Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:107-109A Ziverbey, Kadıköy / İstanbul ( Müjdat Gezen Sanat Merkezinin Karşı Çaprazı )

info@dentince.com

Laminate Veneer Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Çoğu bireyler gülüşleriyle neşe dağıtmak isterler. Ancak, diş dizilimi ve dişlerin görüntüsü insanların mutluluk yaymasına neden olabilir. Bu durum da kişide özgüven kaybına neden olabilir. Gülümseme herkesin hakkıdır diyerek, sizin için Laminate Veneer uygulamasını araştırdık. Bol gülümsemeli okumalar!

Laminate Veneer Nedir?

Ortodonti tedavileri sonuçların güzel olduğu bir uygulamam biçimidir. Ancak uzun soluklu bir tedavi yöntemidir. Bu noktada karşımıza laminate veneer yöntemi gelmektedir. Laminate Veneer, her insanda olabilecek dişteki renk, şekil bozukluklarına çözüm olarak uygulanmaktadır. Sadece estetik açıdan değil, diş arası boşlukların düzeltilmesi ya da diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi için diş hekimlerince uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Porselen laminalar, yaprak porselen ve yaprak lamine olarak da isimlendirilir. Ortodonti tedavisi aylarca, bazı ağız problemlerine göre yıllarca süren bir tedavi olmasına rağmen yaprak porselen uygulaması, hastalara zaman kazandırmaktadır çünkü bir yaprak lamina uygulaması 7-8 gün sürmektedir. Yaprak porselenler, laboratuvar ortamında cihazlar tarafından kişinin ağız ölçülerine göre üretilir.

Laminate Veneer Nasıl Uygulanır?

Yaprak lamine olarak bilinen Laminate Veneer uygulaması, kişiye estetik bir görüntü sağlamak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Yaprak lamine uygulaması merak edilen konular vardır. Bunlar işlem sırasında ağrı, acı olup olmaması, kaç gün süreceği ve en önemli soru ise “Yaprak lamine nasıl uygulanmaktadır?” sorusudur. Sizin için bu sorunun cevaplarını araştırdık. Bu sorunun cevapları şöyledir; İlk önce bir diş hekimi muayenesinden geçmek önemlidir.

Kişinin ağrı eşiğine göre temizleme işleminden önce lokal anestezi yapılabilir. Daha sonra dişler işlem için hazırlanmalıdır. Bu hazırlık porselen laminelerin oturtulması için diş düzeylerinin pürüzlendirilmesi ve temizlenmesidir. Pürüzlendirme derecesi diş yapısına göre değişmektedir. Aşındırma sonrası diş ölçüleri alınır ve alınan ölçülere uygun yaprak porselenler laboratuvarda hazırlanmaya başlanır.

Bu hazırlanma süresi 4-6 gün sürer. 4-6 gün bekleme süresince geçici yaprak porselenler yapıştırılır ya da diş yüzeyine geçici dolgular yapılır. Dişler laboratuvarlarda hazır olduğunda hastanın son kez dişleri derinlemesine temizlenir. Daha sonra özel bir jel yardımıyla yaprak porselenler diş yüzeyine yapıştırılır. Dişlerinize yukarıdaki uygulamalar yapıldıktan sonra toplamdan 5-7 gün içerisinde yaprak porselenlerle estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz

Laminate Veneer Uygulamasının Fiyatları Nedir?

Laminate Veneer diğer adıyla yaprak porselen işlemi uygulaması yaptırdığınız kurumlara göre değişiklik göstermektedir. Yani, yaprak porselen uygulaması özel muayenehane farklı, diş hastanelerinde daha farklı ücretlendirilmektedir. Ayrıca bu uygulamanın fiyatlandırılması diş durumu ve yapılacak diş sayısına göre de değişmektedir. En garanti fiyatı size hekiminiz bildirecektir.

Sizi Arayalım

Diş probleminiz hakkında konuşmak ister misiniz?